“Diaspora sot përbën potencial shumëfish më të madh, jo vetëm financiar, por edhe profesional”

Valon Murati
Boksieri shqiptar synon titullin e kampionit b...
Sot, në takimin që ministri i Diasporës, Valon Murati, pati me boksierin shqiptar nga Zvicra, kampionin e ri ndërkombëtar për Euro-Azi në ... më shumë
Sporti në diasporë në funksion të ruajtjes së ...
Sot, në Ministrinë e Diasporës, ministri Valon Murati priti anëtarët e ekipit futbollistik SC ”Drita-Kosova” nga Gjermania, fitues të Kupës... më shumë
Ministri Murati priti në takim ambasadorin fra...
Ministri i Diasporës, Valon Murati, sot, në një takim njohës, priti ambasadorin e ri francez në Kosovë, z. Didier Chabert, me të cilin bise... më shumë
Ministri Murati: Diaspora përbën mundësinë më ...
Në praninë e ministrit të Diasporës, z.Valon Murati, me bashkëpunëtorë, kryetarit të Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Kanada, z.Naser Beri... më shumë
“Ditët e Diasporës” në fshatrat e Gallapit
Në kuadër të manifestimit “Ditët e Diasporës”, në fshatin Dushkajë (ish-Dabishec) për herë të parë u organizua aktiviteti për nder të takim... më shumë
PËRFUNDUAN ME SUKSES “DITËT E KULTURËS SHQIPTA...
Organizuar nga Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës së Kosovës dhe atë të Shqipërisë, misionet diplomatike të të ... më shumë
DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËR E BELGJIK...
Ministria e Diasporës e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Ministritë e Kulturës të Kosovës dhe asaj të Republikës së Shqipërisë, si d... më shumë
MINISTRI MURATI U TAKUA ME FUTBOLLISTËT E FC K...
Ministri i Diasporës, z. Valon Murati, u takua sot me futbollistët e klubit futbollistik FC Kosova nga Cyrihu i Zvicrës dhe z. Skender Thaç... më shumë
Oct 14 2015 - 00:00
Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Irlandës, Minisitri i Diasporës, z, Valon Murati takoi një grup të bashkatdhetarëve tanë që je... më shumë

Rrjetet sociale