“Diaspora sot përbën potencial shumëfish më të madh, jo vetëm financiar, por edhe profesional”

Valon Murati
Adem Demaçi  frymëzim për shumë breza të rezis...
Në bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës, mbështetur nga Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani”, Instituti Albanologjik i Kosovës... më shumë
Ministri Valon Murati takohet me kryetarin e G...
Ministri i Diasporës, z. Valon Murati, sot takoi kryetarin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, z. Hamdi Ibrahimi, me të cilin, pos të tjeras... më shumë
Ministria e Diasporës organizoi ndezjen e qiri...
Ministria e Diasporës ka ftuar të gjithë bashkatdhetarët që janë në atdhe dhe të gjithë qytetarët e Kosovës të përkujtojnë bashkatdhetarët ... më shumë
Telegram ngushëllimi i Ministrit Murati për vi...
Jam thellë i tronditur me lajmin e vdekjes së dhjetra personave në Mynih të Gjermanisë në mesin e të cilëve edhe të tre të rinjve shqiptarë... më shumë
Ministri Murati vizitoi institucione arsimore ...
Gjatë vizitës në Zvicër, ministri Murati, i shoqëruar nga konsulli i përgjithshëm i Republikës së Kosovës në Gjenevë, z.Ramadan Avdiu, zhvi... më shumë
PËRFUNDUAN ME SUKSES “DITËT E KULTURËS SHQIPTA...
Organizuar nga Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës së Kosovës dhe atë të Shqipërisë, misionet diplomatike të të ... më shumë
DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËR E BELGJIK...
Ministria e Diasporës e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Ministritë e Kulturës të Kosovës dhe asaj të Republikës së Shqipërisë, si d... më shumë
MINISTRI MURATI U TAKUA ME FUTBOLLISTËT E FC K...
Ministri i Diasporës, z. Valon Murati, u takua sot me futbollistët e klubit futbollistik FC Kosova nga Cyrihu i Zvicrës dhe z. Skender Thaç... më shumë
Oct 14 2015 - 00:00
Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Irlandës, Minisitri i Diasporës, z, Valon Murati takoi një grup të bashkatdhetarëve tanë që je... më shumë

Rrjetet sociale