Thellohet partneriteti strategjik mes Kosovës ...
Zv. kryeministri i Kosovës/ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, priti në një takim pune ambasadorin e Kanadasë n... më shumë
Vendoset në Tiranë - Qendra e Arsimit për Dias...
Në Tiranë mbahet takimi ndërministror Kosovë-Shqipëri për mësimin shqip në Diasporë. Kjo paraqet takimin tjetër të punës mes dy ministrive ... më shumë
 Zv.ministri Daci: “Donacioni për shkolla do t...
Zëvendësministri i Ministrisë së Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Arian Daci, me bashkëpunëtorë, priti në takim një delegacion shqipt... më shumë
Kryetari i bashkësisë së Klosit vizitoi MDIS-i...
Në Ministrinë e Diasporës dhe të Investimeve Strategjike sot ishin për vizitë përfaqësuesit e grupit folklorik “Petralba” nga bashkia e Klo... më shumë
 Afaristët shqiptaro-amerikanë me kërkesa dhe ...
Disa nga afaristët më të suksesshëm shqiptarë, të cilët jetojnë dhe veprojnë në qytetin e Nju-Jorkut dhe në rrethinën e tij, u mblodhën për... më shumë
PËRFUNDUAN ME SUKSES “DITËT E KULTURËS SHQIPTA...
Organizuar nga Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës së Kosovës dhe atë të Shqipërisë, misionet diplomatike të të ... më shumë
DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËR E BELGJIK...
Ministria e Diasporës e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Ministritë e Kulturës të Kosovës dhe asaj të Republikës së Shqipërisë, si d... më shumë
MINISTRI MURATI U TAKUA ME FUTBOLLISTËT E FC K...
Ministri i Diasporës, z. Valon Murati, u takua sot me futbollistët e klubit futbollistik FC Kosova nga Cyrihu i Zvicrës dhe z. Skender Thaç... më shumë
Oct 14 2015 - 00:00
Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Irlandës, Minisitri i Diasporës, z, Valon Murati takoi një grup të bashkatdhetarëve tanë që je... më shumë

Rrjetet sociale