Lajmet

Zv.kryeministri GASHI priti përfaqësuesit e korporatës ndërkombëtare financiare (ICF)
Zv. kryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, njëherësh ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, priti një delegacion të korporatës financiare ndërkombëtare (ICF), i cili përbëhej nga znj.Fuphan...më shumë
Dardan Gashi e Kadri Veseli në Forumin Ekonomik të Vjenës u premtojnë mbrojtje investitorëve austriakë në Kosovë
Ka nisur në Vjenë të Austrisë Forumi Ekonomik. Kosova atje u përfaqësua nga ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi; kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli; ministri i Fi...më shumë
U përkujtua heroina Xhevë Lladovci
Organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, në bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogadani” në Prishtinë u mbajt akademia përkujtimore për heroinën e kombit Xhevë Lladrovci, në përvj...më shumë
Zv.ministri Bekteshi në Treviso: Të ngrihet niveli i mësimit shqip
Zëvendësministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Afrim Bekteshi, vizitoi Italinë, me ç’rast pati takime me autoritete të larta komunale, si kryetar komune, ish-president të Provincës së Trev...më shumë
Gashi e Majko në Sicili arrijnë marrëveshje konkrete për arbreshët
Krerët e institucioneve më të larta të rajonit te Sicilisë dhe qytetit të Palermos kanë pritur në takime të ndara ministrin e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, dhe homologun e tij,...më shumë
Gashi dhe Majko takojnë pesë kryetar komunash arbëreshe
Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, dhe homologu i tij në Shqipëri, Pandeli Majko, gjatë ditës së sotme zhvilluan një bashkëbisedim me përfaqësues të komunitetit shqiptar në komunën Piana degli Alban...më shumë
Ministri Gashi: Arbëreshët e Italisë janë shembull se si ruhet tradita shqiptare
Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Diasporës, Dardan Gashi i shoqëruar nga homologu i tij shqiptar, Pandeli Majko, dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka zhvilluar disa takime m...më shumë
Konkurs -  “Gazetari me shkrimin/ emisionin më të mirë  për diasporën”
Duke u mbështetur në Rregulloren nr.2/2016 për ndarjen e çmimeve vjetore, Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike ndan çmimin vjetor për shkrimin / emisionin më të mirë për diasporën, çm...më shumë
Daci takohet me BQK-në dhe BKS-në
Zv.ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, z. Arian Daci, u takua me përfaqësuesin e Bankës Qendrore të Kosovës, z.Fehmi Mehmeti, dhe me atë të Byrosë Kosovare të Sigurimeve, z.Blerim Pushk...më shumë
Nga sot pagesat e policës kufitare bëhen “online”
Pas punës intensive të iniciuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, në pikëkalimin kufitar Merdar, sot zv. kryeministri i Kosovës, njëherësh ministri Dardan Gashi, lansoi edhe zyrt...më shumë

Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Next